PERFORMANCE DANCE JAM je týdenní tvůrčí dílna fyzického/tanečního divadla, která bude probíhat druhý lednový týden, každý den vždy odpoledne. Výstupem dílny bude Performance Dance Jam, kde budou účastníci sdílet před diváky poznatky z procesu, kterým na tvůrčí dílně prošli.
Performance dance jam je formát improvizovaného představení, který pracuje se společným záměrem a skupinovou koncentrací více, než je běžné na tanečním jamu, ale není naplánovaný jako klasické představení. Naopak si zachovává hravost a lehkost tanečního jamu.
Náplní kurzu je: umění individuální i skupinové improvizace (umění poslouchání, přijímání a nabízení), spontánní vytváření pohybového i dramatického materiálu, dramaturgie pohybu a jeho transformace, režijní dovednosti performera, společné vytváření dramatických obrazů/situací.
Kvality, na které bude práce zaměřena: kompozice v prostoru, tělesná reakce, transformace pohybu, kontrapunkt, repetice, tempo, rytmus, dynamika, časování.
Lektoři: Tomáš Wortner, Katarzyna Kamecka
Časový harmonogram 6.–12. 1. 2020:
pondělí 18.00–22.00
úterý 18.00–21.30
středa 18.00–21.30
čtvrtek 18.00–21.30
pátek 18.00–22.00
sobota 17.00–21.00
neděle 11.00–13.30
Výstup z dílny: sobota 11. 1. 2020 v 19.30, BuranTeatr
S sebou: Pohodlné černé oblečení. Minimálně jedno tričko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty. Náhradní oblečení doporučeno.
Maximální počet účastníků je 12.
Cena za účastníka: 3 900 Kč.
Vaše rezervace je platná po zaplacení nevratné zálohy 1 900 Kč. Druhá část platby proběhne v hotovosti na místě v den workshopu. V případě dotazů a vysvětujících informací, prosím, pište na emailovou adresu: klaudia.klembarova@buranteatr.cz
Lektoři:
Tomáš Wortner
Herec, tanečník, performer, učitel, lektor – www.tomaswortner.cz
Od roku 2013 do roku 2017 žil ve Wroclawi, kde pracoval v divadelní laboratoři Two Path Studio v Grotowski Institutu. V rámci své pedagogické práce vedl množství workshopů a divadelních dílen zaměřených na různá divadelní odvětví: herectví, pohyb, fyzická akce, improvizace, partnerská práce, rytmus, muzikalita atd. Důležité projekty: Di_Sein (divadlo D’epog), Cirkus Havel (Divadlo Husa na provázku), Paní z može (autoteatro v režii T. Wortnera), Písečná žena (v koprodukci s Grotowski Institutem), inscenace Paraziti a stejnojmenný taneční film (s M. Kozánkem a K. Kameckou), Zápisky z volných chvil (DAMU, r. A. Klimešová). Od roku 2017 spolupracuje se Studio Matejka (Grotowski institut), se kterým vytvořil nejnovější představení Angry man, Variations on Defense of Anger. V roce 2019 režíroval „Šeherezáda – Když král není doma“, absolventské představení P. Kopřivové na Ateliéru fyzického divadla, JAMU. Kromě uměleckých projektů se věnuje kurzům osobního rozvoje – založil a vede PlayFight Club.
Katarzyna Kamecka
Tanečnice, performerka,
lektorka, www.facebook.com/katkamecka/
Pochází z Wroclawi. Vystudovala kulturologii, práci s lokální komunitou a tanec na Academy of New Dance and Contact Improvisation pod vedením Milana a Zuny Kozánkových. Zabývá se pohybovým divadlem, tancem a propojováním umělecké a sociální sféry. Pracuje s různými věkovými skupinami, s amatéry i profesionály, tvoří a vede workshopy. Důležité projekty: Dynamics of Metamorphosis (divadelní výzkum Nett Theatre a Institutu Grotowskiego), Symbióza – autonomie (divadelně-taneční projekt ve spolupráci s T. Wortnerem a M. Kozánkem ukončený premiérou inscenace Paraziti a vytvořením krátkého tanečního filmu), ProtoCiało (tvorba pohybových site-specific performance pod vedením P. Święcańskiej, Každodenní rituály přežití (inscenace, r. B. Pradzyńska), Přes hranice (divadelní projekt s polskou, německou a romskou mládeží). Vede autentický pohyb a setkání PlayFight Club.
Buranteatr
pro TANEČNÍ MAGAZÍN